De Grootte Transportfietstoer 2021: Zondag 20 juni om 10:30 uur

Er is inmiddels contact geweest met Bas om de verzamelplaats en het eindpunt te bepalen. We gaan deze keer fietsen van Hoorn naar Enkhuizen en terug. We hebben het er nog even over gehad om over de dijk naar Lelystad door te gaan, maar dat hebben we er maar weer verworpen?

Verzamelen in Hoorn op zondag 20 juni vanaf 10:30u in het park tegenover het station aan de Stationsweg. Er is een grote parkeerplaats aan de noordzijde van het station. Er is een trap met lift en uitzicht op de stoomtram om bij de verzamelplek te komen.

De route is 45km lang en gaat naar Enkhuizen toe langs de kust van het Markermeer en iets noordelijker weer terug. Met die afstand houden we tijd genoeg over om én in Hoorn én in Enkhuizen even naar de havens te gaan om die te bewonderen.

Onderweg zullen er beslist uitnodigende plekjes zijn om te pauzeren. En natuurlijk weer als vanouds een picknick waar we ons aan de meegebrachte spijzen kunnen laven. Breng van één iets te veel mee dan hebben we allemaal niet alleen een diverse maar ook een verrassende maaltijd. Het wordt weer een prachtige rit dus ik zou zeggen, komt allen!! ?

De Intercity van Amsterdam naar Hoorn komt aan om 10:56u dus als we om 11:15u gaan fietsen heeft iedereen ruim de tijd om in het Noorderplantsoen te komen.

Charles

Maxwell kruisframe van Ronald

Kruisframe no.3 van Ronald, ditmaal een Maxwell. De Maxwell kruisframes zijn best wel zeldzaam en dan nog zo’n fraai exemplaar!

Dat het een Maxwell is, is met name te zien aan dat alle drie buizen naar beneden lopen richting de zadelbuis, en dat de twee onderbuizen bij het balhoofd op afstand van elkaar samenkomen (bij Juncker dichter bij elkaar):

Juncker uit 1939 op marktplaats

Een Juncker uit 1939 op marktplaats nog in top conditie! Zie advertentie: https://link.marktplaats.nl/m1707146964

Het betreft het model “populair” zoals beschreven in de folder uit 1939, die in de folder uit 1940 was herbenoemd tot het model “normaal”.

Het zadel is ook echt nog een vooroorlogs model, met enkele winding van de neusveer, en een rechte onderbrug (in plaats van aan de achterkant naar beneden gebogen). Het zou zelfs nog een echt Juncker zadel kunnen zijn, zoals op de bakfiets van Ronald.

Prachtig nikkel:

Het framenummer is niet de gebruikelijke 4 cijfers + letter, maar een alternatieve framenummer reeks van Juncker, dat Juncker gebruikte vanaf 1939. Het framenummer van deze fiets is van 1939 (met dank aan Aad Streng voor de informatie):

De achternaaf is recenter (A, dus 1958, zie link), dus die is ooit vervangen:

Wie geeft deze prachtige fiets een onderdak dat hij verdiend?